تزریق ژل یکی از بهترین روش‌های از بین بردن چین و چروک صورت و رفع برخی مشکلات پوستی است که امروزه بعد از عمل بوتاکس دومین روش پرکاربرد در جهان برای رفع چین و چروک پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد. ژل‌ها همان فیلرها و پرکننده‌های پوستی هستند که خوشبختانه با آمدن نسل جدید ژل‌های هیالورونیکی که از ماده‌ی طبیعی پروتئین کلاژن ساخته شده و کاملاً سازگار با بدن انسان‌ها می‌باشند، دیگر با خیالی راحت و مطمئن از نداشتن عوارض جدی بر خلاف ژل‌های دائمی قدیمی، می‌توانیم برای زیباسازی، متعادل سازی و برطرف کردن عیوب چهره‌ی خود اقدام کنیم.

با بالا رفتن سن، پوست انسان خاصیت کلاژن سازی خود را از دست می‌دهد، در این حالت آب زیر پوست نیز کم شده و چین و چروک‌های ریز، رفته رفته عمق بیشتری پیدا خواهند کرد، از این رو افراد برای رفع این مشکل به تزریق ژل نیاز پیدا خواهند کرد. این تغییرات در مردان نیز اتفاق می‌افتد اما اغلب زنان حساسیت بیشتری به آن نشان می‌دهند و به دنبال روش‌هایی برای از بین بردن آن‌ها هستند.

 برای برطرف کردن این چین و چروک‌ها، روش‌های مختلف دارویی نیز ابداع شده و مورد استفاده‌ قرار گرفته‌اند. درمان‌های دارویی به علت اثر گذاری کم و طولانی بودن دوره‌ی درمان خواهان چندانی ندارند و بیشتر برای پیشگیری در سنین جوانی به کار می‌روند. برای درمان چروک‌ها و خطوط عمیق پوستی داروها نمی‌توانند همانند ژل‌ها و فیلرها در مدت کوتاه اثر خود را نشان دهند.